1-й Міжнародний дитячий кінофестиваль NEXT

15-17 січня, 2016, Інотеатр, Одеса.

Архівне посилання на програму.

Фестивальна фото-зона:


Міжнародна програма

Cімейство Крістмас, реж. Карстен Рудольф, Данія, 2014, 90’

Шестирічний Гьюго Крістмас з подивом виявляє, що в його будинку ховається ельф Піксі. Піксі зможе повернутися до своєї чарівної країни лише наступного Різдво, тому шукає укриття в сімейному будинку. Але рік – термін не малий, щоб ховати ельфа, який говорить дивною мовою, має магічну силу і не переносить літню спеку.


Чудак, реж. Стюарт МакДональд, Австралія, 2015, 95’

Постійні набіги лисиць загрожують закриттям головної туристичної пам’ятки маленького містечка на півдні Австралії – острову «Країна пінгвінів». Дивакуватий птахівник разом із онукою вирішують врятувати пінгвінів. Але як? На допомогу їм приходить невгамовний пустотливий пес-пастух.


Творець ігор, реж. Хуан Пабло Бускаріні, Аргентина, Канада, Італія, 2014, 111’

Нове захоплення юного Івана Драґо, настільні ігри, переносить його у фантастичний паралельний світ, де він стикається з генієм зі створення ігор на ім’я Мородіан, який давно бажає знищити місто Зил, засноване дідом Івана. Щоб врятувати сім’ю та перемогти Мородіана, Іван повинен дізнатися, що означає бути справжнім творцем ігор.


Лабіринт, реж. Дуґлас Босвелл, Бельгія, Нідерланди, 2014, 99’

Фрікке – 14 років. Він чемний учень і класний друг. Але одного разу його життя круто змінилося – він виявив комп’ютерну гру, в яку потрапляють його реальні друзі. І для того, щоб врятувати їх, Фрікке має вступити у небезпечну боротьбу – він повинен знайти саме серце зла жахливої гри.


Маленькі розбійники, реж. Армандс Звірбуліс, Латвія, Австрія, 2009, 80’

Батька п’ятирічного пустуна Робіса та його семирічної розсудливої сестрички Луїзи звільнили з роботи. Сім’я не в змозі виплачувати кредит за нову квартиру в місті, а тому змушена переселитися до села до дідуся з бабусею. Переконаний у тому, що зможе допомогти батькам, Робіс розробляє підступний план — разом із сестрою вони пограбують банк, який забрав у батьків квартиру.


Син Віннету, реж. Андре Еркау, Німеччина, 2015, 91’

Світловолосий, блідолиций і пухкенький Макс став індіанцем, коли відразу після народження батько повісив йому на шию орлине пір’ячко. Але батьки розлучилися, і батько Макса забув, що означає бути індіанцем. Макс, однак, упевнений, що зможе повернути батька до сім’ї. Він вирішує здобути перемогу на найближчому тематичному фестивалі та помирити батьків.


Українська програма

Трубач, реж. Анатолій Матешко, Україна, 2014, 85’

Молодий трубач Микола Шевченко грає у духовій поп-групі. Він сам пише музику, яка привертає увагу всесвітньо відомого музиканта Юджина Гайсіна. Це історія суперництва двох дитячих оркестрів. Усе зовсім як у дорослому світі: любов, інтриги, ревнощі та, звісно ж, добро, яке перемагає зло.


Іван Сила, реж. Віктор Андрієнко, Ігор Письменний, Україна, 2013, 90’

Надзвичайна історія про на диво сильного, доброго і справжнього у почуттях і вчинках героя, про його дивовижних друзів і несподіваних ворогів. Прототипом головного героя фільму став український цирковий силач Іван Фірцак, якого у 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. На  піку своєї кар’єри у США він припинив виступати, розірвавши контракт і сплативши величезний штраф, – і повернувся на батьківщину. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який гідно пройшов крізь серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетнем сили і духу.


Тарантела пізньої осені, реж. Ігор Козлов-Петровський, Україна, 2015, 62’

Дія відбувається  в Одесі в наші дні і в 1937 році. Колишні випускники  згадують про свого великого учителя – засновника музичної школи-інтернату – Петра Соломоновича Столярського. Їхні онуки  навчаються в цьому навчальному закладі і хочуть  помирити бабусь і дідусів,  оскільки вони в далекі 30-і роки посварилися через неправдивий донос.


Тільки так, реж. Сергій Аксьонов, Україна, 2015 (серіал)

Тільки так – кіно про дитячу мудрість, крах дорослого стану речей та світогляду, правил і забобонів. Не треба нічого ускладнювати. Треба робити. І інакше ніяк. Головні герої – діти, розставляють все на нові «правильні» місця, а дорослим нічого не залишається, як приймати нову даність. Маленька героїня цієї історії пізнає світ із усіма його яскравими фарбами, як світлими, так і темними. Взявши на себе роль митця, вона творить свою маленьку історію, яка цього дня стає історією дорослих. Якщо ти забруднилася різними фарбами, треба всіх змусити повірити, що це сталося, коли ти спускалася з веселки – промовляє наша героїня, задоволена цим днем.


Чарівні історії: Еліксир добра, реж. Лілія Солдатенко, Україна, 2013, 80’

Доктор Гольф – добрий Чарівник. Він живе у своїй підземній лабораторії, постійно працює над дивовижними формулами еліксирів і хоче зробити весь світ добрішим і кращим. Доктор Гольф дуже любить розповідати чарівні історії, які століттями збирає по всьому світі і записує в свою чарівну книгу. 
«Еліксір Добра» Чарівна Історія яку розповідає Доктор Гольф про молодого примхливого правителя Унура, який весь час проводить у своїй залі розваг за екраном монітора, оточений біороботами. Унур грає, веселиться і навіть державні справи вершить за допомогою простого натискання різнокольорових кнопок.